İstasyon Saat

İstasyon Saat

İstasyon saat, klasik tren istasyonlarındaki görkemli saatlerden esinlenilerek üretilmektedir. Bu modellerde her ülkenin kendi imajını yansıtan istasyon saatlerinden yararlanılır. Çok şık ve turistik amaçla koleksiyonu yapılabilecek modellerdir. Seyahat edilen farklı ülkelerden turistlerin sıklıkla alışverişini yaptığı saat modelleri arasındadır.

İstasyon Saat

En çok tercih edilen istasyon saat modellerinde esinlenilen ülkeler ise, İngiltere, İspanya ve İtalya gibi oldukça popüler çok sık turizm ziyaretçisi gelen ülkelerdir. İstasyon saatlerin kullanım amacı genelde turistiktir. Turistler gittikleri ülkelerin imajını yansıtan tren ve metro istasyonlarındaki saatlere çok dikkat etmektedirler.

O ülkenin havasını ve tarzını yansıtan bu saatler yurt dışı ziyaretleri sırasında insanların sevdiklerini hediye olarak götürmek istediği modellerdendir. Çok şık tasarımlarla üretilen ve istasyonlardaki saatlerin birebir benzerleri olan bu saatler sadece saati göstermek için değil şehrin adeta bir aynası olarak düşünülmektedir. Gittiğiniz her metro ve tren istasyonunda farklı istasyon saat modelleriyle karşılaşmanız mümkündür. Çünkü bu bir gelenek haline gelmiştir.

İstasyon Saat

Çok eski dönemlerde bile ilk istasyonlarda çok gösterişli ve görkemli istasyon saat modelleri kullanılmıştır.

Günümüzde de vazgeçilmeyen bir uygulama ve alışkanlık olarak devam etmektedir. İstasyon saatler bu isimle anılarak üretilir ve satışı yapılır. En çok istasyon saati satışı yapan ülkeler de yazımızın başında belirttiğimiz gibi bu alanda öncülük eden Avrupa ülkeleridir. Sevdiklerinize hediye olarak düşünebileceğiniz çok güzel saat modelleridir.